Кафедра релігієзнавства, філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують Вас взяти участь

у роботі міжнародної наукової конференції IV Танчерівські читання «Роль релігії в розвитку соціального підприємництва».

Детальніше: КОНФЕРЕНЦІЯ "IV ТАНЧЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ"

З 18 по 22 вересня 2017 року делегація кафедри релігієзнавства прийняла участь у роботі конференції "Комунікуюча релігія", що проходила у Левенському католицькому університеті (м. Левен, Бельгія). В рамках роботи конференції була проведена секція "Міжконфесійний діалог в Україні: реалії та перспективи" ("The Interconfessional Dialogue in Ukraine:Realities and Prospects"). На відкриття завітали керівники Європейськой асоціаціі з вивчення релігії (European Association for the Study of Religions) - президент асоціації Einar Thomassen, генеральний секретар Marco Pasi та представник оргкомітету Франц Вінтер.

Детальніше: ПРЕДСТАВНИКИ КАФЕДРИ РЕЛІГІЄЗНАВСТВА ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ...

-

ОГОЛОШЕННЯ

28 вересня 2017 року о 10.00 (ауд.330) на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 відбудеться захист дисертації

Калача Дмитра Михайловича
на тему: «Міжконфесійний діалог у сучасній Україні: філософсько-релігієзнавчий аналіз»

на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.11 – релігієзнавство

Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент Кондратьєва Ірина Владиславівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри релігієзнавства.

Офіційні опоненти:

-доктор філософських наук, професор Чорноморець Юрій Павлович, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, професор кафедри культурології;

-кандидат філософських наук, доцент Саух Юрій Петрович, Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри політичної аналітики та прогнозування.

31 серпня 2017 року відбулася урочиста посвята в студенти!
Вітаємо нових релігієзнавців!

Детальніше: 31 серпня 2017 року відбулася урочиста посвята в студенти!
Новий релігієзнавчо-учбовий рік розпочався!
18 серпня 2017 р., у днi святкування явлення Крiшни, за участі як співорганізатора кафедри релігієзнавства філософського факультету, відбулося відкриття VI Міжнародної релігієзнавчої школи "Вайшнавська традиція крізь століття".

В рамках вiдкриття проведено круглий стiл, який був присвячений тисячолiтньому ювiлею з дня народження вайшнавського святого та фiлософа Рамануджачар'ï.

З основною доповiддю виступив Фернiнандо Сарделла, доктор наук, науковий спiвробiтник Оксфордського центру Iндуïстських дослiджень у Великобританiï, викладач Стокгольмского та Гетеборзького унiверситетiв. Детальніше: Відкриття VI Міжнародної релігієзнавчої школи "Вайшнавська традиція крізь століття"

Кафедра релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка отримала ліцензію МОН України на підготовку з 2016 року здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю релігієзнавство  і отримання кваліфікації «Магістр релігієзнавства» за заочною формою навчання.

Запрошуємо усіх бажаючих до навчання без відриву від професійної діяльності.

Прийом документів з 17 по 24 липня 2017 року.

З 1 по 7 липня 2017 року на філософському факультеті працювала ІІ Літня релігієзнавча школа імені Юрія Калініна. Темою цьогорічної школи стала "Західний езотеризм і спіритуалізм у ХІХ-ХХI століттях". Кафедра релігієзнавства нашого факультета виступила одним з співорганізаторів даного науково-освітнього заходу.
Протягом тижня слухачі школи з різних навчальних і наукових інституцій України та з-за кордону мали змогу почути лекції провідних вітчизняних та зарубіжних науковців стосовно методології дослідження езотеризму в Західній і Східній Європі, алхімічних та неопіфагорейських пошуків, неоязичництва в постхристиянському світі. За результатами роботи школи слухачі отримали сертифікати.

Детальніше: НА ФІЛОСОФСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ВІДБУЛАСЬ ІІ ЛІТНЯ РЕЛІГІЄЗНАВЧА ШКОЛА ІМЕНІ ЮРІЯ КАЛІНІНА

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Відділення релігієзнавства філософського факультету
"Молодіжна асоціація релігієзнавців"
"Асоціація дослідників езотеризму і містицизму"
"Європейське товариство дослідників західного езотеризму"

Завантажити програму одним файлом (EN)

Запрошують долучитися студентів, аспірантів, молодих вчених та незалежних дослідників до роботи ІІ літньої релігієзнавчої школи Юрія Калініна «Західний езотеризм і спіритуалізм у ХІХ-ХХI століттях», яка проходитиме 1–7 липня 2017 р. у м. Києві ІІ літня релігієзнавча школа Калініна ІІ літня релігієзнавча школа Юрія Калініна "Західний езотеризм і спіритуалізм у ХІХ-ХХI ст."

Кафедра релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка отримала ліцензію МОН України на підготовку з 2016 року здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю релігієзнавство  і отримання кваліфікації «Магістр релігієзнавства» за заочною формою навчання. Запрошуємо усіх бажаючих до навчання без відриву від професійної діяльності. Прийом документів з 17 по 24 липня 2017 року.

Резолюція круглого столу «Релігійна безпека в Україні та Європі: основні проблеми сьогодення та можливі загрози найближчого майбутнього» 20.01.2017, Київ

Детальніше: Резолюція круглого столу «Релігійна безпека в Україні та Європі»

31 жовтня 2016 року на філософському факультеті Київського національного університеті імені Тараса Шевченка відбулась Міжнародна наукова конференція Другі Танчерівські читання «Спадщина Аристотеля та аристотелізм в історії релігієзнавчої думки».

Детальніше: Конференція "Другі Танчерівські читання"

21 жовтня 2016 р. в м. Мінську Республіка Білорусь відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Франциск Скорина: життя, праці і час».

Детальніше: Конференція «Франциск Скорина: життя, праці і час»

Другі Танчерівські читання «Спадщина Аристотеля та аристотелізм в історії релігієзнавчої думки».

Детальніше: Програма конференції "Другі Танчерівські читання"

Розпочинаються засідання Інформаційного семінару кафедри релігієзнавства в новому навчальному році.

21 вересня о 13.00 в ауд.328 (Читальна зала філософського факультету) Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться відкрита лекція Андрія Накорчевського на тему «Чи існує в Японії релігія?».

Детальніше: Інформаційний семінар

16 вересня 2016 року виповнилося 25 років Відділенню релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Зі Святом колеги! Подальших успіхів у розвитку вітчизняного релігієзнавства та плідної співпраці з колективом відділення релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка!!!

Детальніше: 25 річниця Відділення релігієзнавства ІФ імені Г.С. Сковороди

14 вересеня 2016 р. за ініціативою кафедри релігієзнавства філософського факультету відбувся методичний семінар з електронного навчання (e-learning).

Детальніше: Методичний семінар з електронного навчання

14-15 вересня 2016 року на філософському факультеті під егідою ОБСЄ відбувся дводенний Міжнародний експертний форум «СВОБОДА СОВІСТІ І ПЕРЕКОНАНЬ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ». Одним з організаторів даного форуму стала кафедра релігієзнавства.

Детальніше: Міжнародний експертний форум

Суспільний фонд «Відкрита позиція» (Киргизстан)
Центр демократичних інституцій (Україна)
Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ
Відділ релігієзнавства Інститута філософії НАН України
Кафедра релігієзнавства філософського факультету
 Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Департамент у справах релігій і національностей Міністерства культури України
за підтримки
Норвезького Гельсінського Комітету

 проводять

Міжнародний експертний форум

«Свобода релігії і переконань в умовах сучасних викликів»

Форум відбудеться 14-15 вересня 2016 року в м. Києві, Україна, в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60, ауд. 330). Початок об 9.00 ранку.

Програма

Детальніше: Міжнародний експертний форум

31 серпня 2016 року відбувся Урочистий захід, присвячений посвяченню у першокурсники студентів І курсу ОР "Бакалавр" та "Магістр" філософського факультету.

Детальніше: Посвячення у першокурсники філософського факультету

Сторінка 1 із 4